Search
Close this search box.
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Napiš esej na téma Kryptoměny a vyhraj finanční odměnu!

6 února, 2023 @ 8:00 am - 17 března, 2023 @ 5:00 pm

Katedra financí a účetnictví Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné ve spolupráci s Českou národní bankou a Statutárním městem Karviná pořádá již 15. ročník celostátní soutěže pro středoškolské studenty.

Úkolem je zpracovat esej na odborné téma, které letos zní „Kryptoměny – seriózní platební nástroj nebo nejzábavnější způsob jak přijít o peníze?“ Cílem soutěže je podnítit zájem středoškoláků o aktuální ekonomické a finanční problémy a zároveň přispět k rozvoji jejich finanční a ekonomické gramotnosti. Soutěž si za dobu své existence vybudovala pozici ojedinělé a velice pozitivně vnímané akce, k čemuž napomáhá jak oficiální partnerství s Českou národní bankou, tak i velice atraktivní a mimořádné ceny. Autor vítězné práce získá 15.000 Kč, druhá nejlepší práce bude odměněna 10.000 Kč a třetí práce 5.000 Kč. Autoři oceněných prací se navíc budou moci osobně potkat a diskutovat s vrcholnými představiteli ČNB a Slezské univerzity v rámci slavnostního předávání ocenění.

 

Bližší informace o podmínkách soutěže a výsledky minulých ročníků soutěže lze získat na webových stránkách http://go.slu.cz/esej.
soutez_2023

Podrobnosti

Zahájení:
6 února, 2023 @ 8:00 am
Ukončení:
17 března, 2023 @ 5:00 pm