Search
Close this search box.
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Není ti lhostejné životní prostředí? Zapoj se do EKOLOGICKÉ OLYMPIÁDY!

30 září, 2022 @ 8:00 am - 1 října, 2022 @ 5:00 pm

Ekologická olympiáda je soutěž určená studentům středních škol. Jejím hlavním cílem je motivovat studenty k hlubšímu zájmu o poznávání a ochranu přírody a vše, co s ní souvisí, a podnítit jejich ekologické myšlení a jednání. Probíhá po celé republice v několika regionálních kolech, která jsou završena kolem národním.

 

Regionální kolo soutěže pro Středočeský kraj koordinuje ZO ČSOP Vlašim. Středočeské kolo probíhá vždy některý pátek a sobotu v druhé polovině září. Soutěž se skládá z teoretické části (test, poznávání rostlin, živočichů, minerálů, hornin a hub) a ze dvou praktických částí, které obvykle probíhají přímo v terénu. V posledních letech bývá zvoleno nějaké ústřední téma (např. les, voda, nepůvodní druhy organismů v naší přírodě, ochrana zvířat, atd.). Vítězné družstvo postupuje do národního kola, které probíhá na jaře následujícího kalendářního roku.

Přihlašování do středočeského kola soutěže je možné do 16. září 2022, soutěž proběhne v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim ve dnech 30. září a 1. října 2022. Více informací ke středočeskému kolu naleznete zde: Ekologická olympiáda – Podblanické ekocentrum (podblanickeekocentrum.cz)

Podrobnosti

Zahájení:
30 září, 2022 @ 8:00 am
Ukončení:
1 října, 2022 @ 5:00 pm

Místo konání

Vlašim